Fólie

Vďaka objektovým fóliám môžete pomerne jednoducho, rýchlo a za primeranú cenu vyriešiť viaceré problémy vo Vašej budove. Či už chcete zvýšiť bezpečnosť, znížiť energetickú náročnosť alebo len dizajnovo dotvoriť priestor, objektové fólie sú tou správnou voľbou. Zabezpečia majetok pri pokusoch o vlámanie, ochránia Vaše zdravie pri nehodách a vytvoria príjemný pocit súkromia doma alebo na pracovisku.  Sú vhodné na všetky typy budov od bytov, rodinných domov, kancelárií, obchodov, bánk až po materské škôlky, školy, nemocnice.

Akú fóliu zvoliť?

Proti slnečné (reflexné) fólie
Cieľom proti slnečnej fólie je znížiť prehrievanie interiéru sklenenými plochami. Nie je to však ich jedinou

výhodou. Reflexné fólie tiež slúžia k farebnému dotónovaniu sklených plôch, zvyšujú odolnosť skla proti rozbitiu a zabraňujú prieniku škodlivého UV žiarenia (až 99%). Podľa veľkosti tepelného prestupu aplikujeme fólie:

Interiérové
  •  – sú vhodné najmä pri miernom tepelnom prestupe. Zadržia teplo nahromadené v sklách. Výhodou interiérových fólií je vyššia životnosť, ktorá sa pohybuje od 10 a viac rokov.
Exteriérové
  •  – používajú pri veľkom tepelnom prestupe cez sklenenú plochu, kde sú takéto fólie schopné zadržať až 85% tepla. Exteriérové fólie zabraňujú zohrievaniu samotného skla – slnečné lúče doslova zachytia ešte predtým, ako prídu do kontaktu so sklom, preto sú efektívnejšie ako interiérové fólie. Ich životnosť je však kratšia (v priemere je to 2 – 5 rokov).

Bezpečnostné fólie

Presklené plochy (dvere a okná) sú obľúbeným miestom vlamačov pri napadnutí budov. Bezpečnostné fólie zabránia neželaným osobám vniknúť do Vašej nehnuteľnosti, ale aj chránia pred vhodením predmetov dovnútra nehnuteľnosti. Výhodou bezpečnostnej fólie je jej nenápadnosť – je číra a takmer vôbec ju nie je vidno. Ďalším nesporným benefitom je ochrana Vás a Vašich blízkych pred poranením o sklenené črepy v prípade rozbitia okna. Prasknuté alebo rozbité sklo udržia pohromade, čím chránia pred nebezpečnými črepinami.
Rovnako zadrží 99% škodlivého UV žiarenia, čím zabraňuje starnutiu interiéru a má veľmi kvalitný povrch odolný proti poškriabaniu.

V základnej verzii sú fólie číre, priehľadné v hrúbkach 100, 175, 300 micrónov. Výber hrúbky doporučujeme konzultovať aj s Vašou poisťovňou, ktorá určí podľa druhu a výšky poistenia požadovanú hrúbku fólie.

Tepelno-izolačné fólie

Ceny energií tvoria podstatnú časť našich nákladov na bývanie. Pri ich neustálom zvyšovaní je nutné hľadať možnosti zvýšenia tepelno-izolačných vlastností nehnuteľnosti. Jednou z alternatív ako znížiť energetickú náročnosť Vašej nehnuteľnosti sú tepelno-izolačné fólie. Zabraňujú úniku tepla (tzv. tepelným stratám) v zime a v lete redukujú prehrievanie interiéru. Pomáhajú znižovať náklady na vykurovanie/klimatizáciu a obmedzujú rosenie okien. Navyše optimalizujú rozloženie svetla v miestnosti – eliminujú ostré kontrasty a Váš zrak je menej namáhaný.

Privátne fólie

Predstavujú ideálne riešenie pre vytvorenie súkromia v presklených priestoroch (zasadačky, kancelárie…) pri zachovaní svetelnej priepustnosti.

Dekoratívne fólie

Dekoratívne fólie sú určené na sklenené plochy v interiéroch. Ich hlavnou úlohou je vylepšenie vzhľadu voľných sklenených plôch. Sú výbornou alternatívou k leptaným a gravírovaným sklám, ktoré sú neporovnateľne drahšie, vyžadujú si komplikovanejšiu údržbu a pri ich poškodení môže byť problém zohnať rovnaký dekor.

V našej ponuke nájdete fólie:

LLumar® –  je registrovaná značka fólií na sklá a jej výrobcom je anglická firma CPFilms U.K. Je to najväčší výrobca týchto typov fólií na svete a má niekoľko výrobných závodov v USA a Anglicku.

EWF –  spoločnosť dodáva okenné fólie v Českej Republike a Slovensku, a taktiež i v celom rade krajín strednej a východnej Európy.